Szkolenie z gry na ukulele dla nauczycieli

Warsztaty z gry na ukulele - szkolenie adresowane do nauczycieli przedszkolnych, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli wspomagających oraz innych osób pracujących z dziećmi. Zajęcia prowadzone są w małych grupach (3-6 osób), umożliwiających zindywidualizowane podejście do każdego uczestnika.

Zajęcia odbywają się będą raz w miesiącu (pełny cykl szkolenia obejmuje 4 spotkania) a każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie potwierdzające jego uczestnictwo w warsztatach.

Istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia instrumentu na czas trwania kursu. Nie trzeba posiadać swojego instrumentu zapisując się na szkolenie.

Prowadząca szkolenie: Agnieszka Patalong

Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ignacego Paderewskiego w Cieszynie w klasie fortepianu i rytmiki. Ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno – instrumentalnych w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz studia podyplomowe z arteterapii. Chórmistrzyni związana z licznymi ośrodkami kultury na terenie Śląska, trener wokalny, wieloletni pedagog w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu, członek międzynarodowego stowarzyszenia nauczycieli śpiewu IVTOM. Od 2020 roku związana z firmą Fulnart.

Czas trwania każdego z 4 spotkań spotkań:
3 godziny zegarowe

Cena szkolenia: 700 zł

Program szkolenia:

  • historia ukulele - budowa, strój instrumentu, rodzaje (rozmiary) ukulele - jak dobrać dla siebie najlepszy rozmiar,
  • pozycja gry, stabilizacja instrumentu - czyli jak trzymać ukulele, by nie uciekało z rąk i żeby gra była komfortowa i sprawiała przyjemność,
  • nauka chwytów i piosenek - już po pierwszym spotkaniu wyjdziesz z umiejętnością gry prostych piosenek na kilku podstawowych akordach,
  • stopniowanie trudności - na każdych kolejnych zajęciach będziemy utrwalać poznane elementy i wprowadzać kolejne, aby budować solidny warsztat,
  • różne rodzaje akompaniamentu - od prostego bicia po elementy techniki fingerstyle, aby umieć stworzyć w piosence odpowiedni nastrój,
  • podstawy wiedzy o muzyce - poznamy elementy dzieła muzycznego (rytm, melodia, harmonia, dynamika itd), aby w świadomy sposób wprowadzać dzieci w świat muzyki
  • tworzenie akompaniamentów do piosenek, które będą dopasowane do możliwości wykonawczych dzieci (aby uniknąć frustracji związanej z podkładem, który jest za szybki i dzieci nie nadążają, zbyt głośny, który zagłusza dzieci, zbyt cichy, którego dzieci nie słyszą, zbyt niski lub wysoki, poza skalą głosu dziecięcego lub naszego)
  • wykorzystanie ukulele jako instrumentu akompaniującego w zajęciach muzyczno-ruchowych (rytmika),

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji i zapraszamy do kontaktu.